4 RADY, JAK NENALETĚT LOVCŮM NEHOD

Přidáno 09.07.2017

 

 

 

 

Ročně se na českých silnicích stane skoro 90 000 dopravních nehod. A každá situace, při které se lámou plechy, je velmi atraktivní pro podvodníky. Jak jim neskočit na lep?

 

 

 

4 rady, jak nenaletět lovcům nehod

Kdykoli se stane neštěstí, okamžitě se seběhne spousta zvědavců. Ti sice nepomůžou, ale také nijak neuškodí. Mnohem horší bývá, když se k autonehodě přichomýtne lovec nehod.

 

1. Vždy volejte své pojišťovně

Bezprostředně po nehodě si ověřte, jestli jsou členové vaší posádky i ostatní účastníci autonehody v pořádku a pokud ano, hned volejte své pojišťovně. Je dost pravděpodobné, že se nacházíte v šoku. Bude proto jistější, když své další jednání nejprve zkonzultujete s někým nezúčastněným, přesto ale stojícím na vaší straně. Své pojišťovně volejte i ve chvíli, kdy nejste viníkem nehody, ale poškozeným.

2. Ne vždy je nutné nehodu řešit s policejní asistencí

Už pár let není nutné volat k autonehodě policii. Pokud se s druhým (nebo dalšími) účastníkem nehodyshodnete na tom, jak se stala, úplně stačí, když sepíšete protokol o dopravní nehodě a zbytek necháte na své pojišťovně. Tuto jednoduchou cestu můžete zvolit ve chvíli, kdy není škoda na jednom vozidle vyšší než 100 000 Kč, nikdo není zraněn a není poškozeno silniční značení nebo jiný „státní“ majetek. Jen vy a další účastník nehody. Nikdo jiný není při řešení škody potřeba. 

3. Asistenční služby

Těžko říct, jak se to stane, ale auta s označením „asistenční služba“ bývají na místě autonehody často ještě dříve, než policie. Nezřídka se stává, že „lovci nehod“ navštíví i účastníky nehody v nemocnici, aby jim nabídli své „služby“. I když vám budou nabízet pomoc, nepodlehněte emocím a neskočte jim na lep. Za jejich služby nehorázně zaplatíte a zároveň se upíšete k nesmyslným sankcím. Je dobré vědět, že součástí každé pojistky (havarijního pojištění i povinného ručení) je asistenční služba. Podle druhu pojistky tak máte nárok třeba na odtah vozu, přistavení náhradního auta nebo zajištění ubytování. Prostě zvedněte telefon a zavolejte do své pojišťovny. Milá asistentka vás uklidní a provede všemi potřebnými úkony.

4. Opatrně s podpisy

Jediná věc, kterou můžete po nehodě bez obav podepsat, je protokol o dopravní nehodě pro ostatní účastníky nehody nebo pro policii. Bude-li vám na místě kdokoli nabízet k podpisu jakoukoli smlouvu nebo zplnomocnění, pečlivě si dokument pročtěte (což je v šoku po bouračce téměř nemožné) anebo ho raději vůbec nepodepisujte. 
 

Co dělat po autonehodě

  1. Zjistěte zdravotní stav všech účastníků nehody. V případě zranění volejte okamžitě záchrannou službu.
  2. Podle výše škody zavolejte policii a nehodu ohlaste.
  3. Zavolejte do své pojišťovny (číslo na asistenční službu najdete na své zelené kartě). V šoku po nehodě budete rádi za pomoc v podobě uklidňujícího hlasu, který vám trpělivě vysvětlí, jak máte dál postupovat.
  4. Lovcům nehod maskovaných pod označením „asistenční služba“ nevěřte a rozhodně jim nic nepodepisujte. 
  5. Místo nehody si nafoťte a fotografie pečlivě uschovejte.

1224. To je telefonní číslo, na kterém vám po nehodě pomůžou, i když zapomenete, která pojišťovna vás pojistila.Tisknout stránku

Počasí

Předpověď počasí

Zadejte jakou chcete půjčku, na kolik let, při jakém
úroku a kalkulačka spočítá měsíční platbu.


 


%

   

   

Finanční plán je soubor informací, které jsou individuálně připravené jen pro Vás. Dopřejte si tento konfort nyní zdarma a požádejte o jeho zpracování.

Finanční Plán

      © 2017 - MAREK PŘIBYL
Digitální obchodník
Zpět nahoru