BREXIT NENÍ KRIZE

Přidáno 27.06.2016

BREXIT – Jaké jsou dopady na naše Investice

 

 

Momentálně čteme spoustu informací, které méně či více účelově ovládají paniku v investičním světě. Brexit není krize na finančních trzích, pokud je riziko správně ošetřeno.

  1. Investování je správné a vše je standardní vývoj finančnívh trhů – ŽÁDNÁ KRIZE
  2. Nikdo z velkých investičních společností nepanikaří. Pokles je zapříčiněný malými investory, kteří nemají nastaveny investiční brzdy a rychle reagují na danou situaci. Protože je jich mnoho, tak se burza posouvá směrem dolů i o 10%. Utíkají od rizikovějších akcií a britské libry do klidnějších vod státních dluhopisů a drahých kovů.
  3. Nikdo nepíše, že investoři (na rozdíl od Anglie) byli připraveni na obě verze výsledku referenda.  Jednodenní propad trhu je nepříjemný, ale trhy odepisují jen růst z minulého týdne, kdy se posilovalo, protože odhady byli pro EU. Jako v supermarketu navýšíte v týdnu cenu, aby sleva byla co nejlákavější.
  4. Zklidnění situace na finančních trzích bude základní prioritou všech centrálních bank
  5. Americký trh skoro nereagoval na vývoj v Evropě

 

 

JAK OVLIVŇUJE BREXIT PRÁCI NAŠI SPOLEČNOSTI GENERALI INVESTMENTS A JEJICH PORTFOLIO MANAŽERŮ

 

  1. Fondy, které představovali největší riziko, drželi větší část aktiv v hotovosti cca. 11% (dynamický, nemovitostní, globálních značek)
  2. V portfoliích máme zastoupení britských společností malé jen do 5%, naopak např. největší náš akciový fond globálních značek má 48% akcií na americkém trhu.
  3. Všechny naše fondy mají zajištěné měnové riziko a tak pokles koruny nás nestraší.
  4. Z komodit si dáváme pozor na energetické společnosti a podinvestováváme (14%), naopak posilujeme zlatý fond. Při panice je zlato nejčastější volba malých investorů.
  5. Naše dluhopisy jsou vázány na východní trhy (Ruské, Kazašské, Turecké dluhopisy) a tady očekáváme opačný trend a tedy lepší výnos

 

Doporučení je jednoduché – neinvestujte sami jako malý hráči, ale nechte pracovat profesionální portfolio manažery ve fondech, které mají zajištěno měnové riziko. Skladba fondů je napříč celým finančním světem.

V konečném důsledku může brexit sehrát velmi pozitivní roli v rámci sebereflexe Evropské unie jako celku na finančních, ale i politických mapách.

 Tisknout stránku

Počasí

Předpověď počasí

Zadejte jakou chcete půjčku, na kolik let, při jakém
úroku a kalkulačka spočítá měsíční platbu.


 


%

   

   

Finanční plán je soubor informací, které jsou individuálně připravené jen pro Vás. Dopřejte si tento konfort nyní zdarma a požádejte o jeho zpracování.

Finanční Plán

      © 2017 - MAREK PŘIBYL
Digitální obchodník
Zpět nahoru